W dniu 06 maja swoje święto obchodzi Gwardia Szwajcarska. Z tej okazji Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku odwiedziła Grupa Biedronki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Pułtusku, która miała okazję poznać legendę o Wilhelmie Tellu, szwajcarskim bohaterze.
Podczas niezwykłej lekcji z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii słynnego łucznika i poznały jego bohaterskie czyny. W trakcie lekcji dzieci dowiedziały się, jak ważne są odwaga, miłość do rodziny i walka o sprawiedliwość. Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w bezpiecznej symulacji rzutów do jabłka usytuowanego na głowie Roberta, syna legendarnego Wilhelma Tella, wygenerowanego przez IA i wyeksponowanego na Magicznej Tablicy, przez nauczyciela bibliotekarza Monikę Korpak-Leśniewską. Za trafne rzuty każde dziecko otrzymało niespodziankę od prowadzącej - kolorowankę, zaś cała grupa dyplom z gratulacjami.
To był dzień pełen emocji i ciekawych historii! Jesteśmy dumni z małych Uczestników spotkania, ich zręczności i zaangażowania w poznanie kultury, legend i symboli narodowych Szwajcarii. Dziękujemy wszystkim za udział i nie możemy się doczekać kolejnych odwiedzin w naszej bibliotece!